

| Kategória: | Bridge |
| Maximális felbontás: | 11 MegaPixel |
| Optikai zoom: | 14X |
| LCD kijelző mérete: | 2,5-inch |
| Energiaellátás: | NP-140 |
| Nagylátószög (ekv.35mm): | |
| Képstabilizátor: | |
| Érzékenység: | |
| Videó felbontás (pixel): |
Fujifilm FinePix S100FS - a csúcskategória!
A Fujifilm elöszőr ebben a kamerában mutatja be új fejlesztését a névben FS rövidítéssel szereplő "Film Szimulációs" módot. Az újítás lényege, hogy a negatívos időkből ismerős Fujifilm diák színvilágával lehetséges a fotózás, illetve az elkészült képek ezek színvilágát tükrözik. A kamerával 4 teljesen eltérő színvilág használható: Provia, Velvia, Lágy és Portré. A különböző lehetőségek felhasználási területei: Provia - portré vagy természetfotózás normál színekkel és tónusokkal. Velvia - természetfotózás vagy tájkép készítése nagy fényerővel és erős tónusokkal. Lágy - felvételkészítés lágy tónusokkal és csillapított színekkel. Portré - portré készítése lágy bőrtónusokkal. A kamera másik újdonsága, az állítható dinamikai tartomány, melynek segítségével elkerülhetjük a fehér részeknél a túlexponálást, illetve a fekete foltokat a magas kontrasztú felvételeknél.
A választható dinamikai tartományok: 100%, 200%, 400%. Lehetőség van az automata funkción kívül a fix dinamikai tartomány beállítására is. További érdekesség még az új C1 és C2 üzemmód, melynek használatával ezekben a módokban egyedi beállításokat tárolhat. Az alábbi beállítások egyediségét tudja a C1 vagy C2 felhasználói módban elmenteni: film szimuláció, dinamikus tartomány, minőség, szín, tónus, élesség, fehéregyensúly, fehéregyensúly finom beállítása, auto exp. EV léptetés, vaku, külső vaku, AF mód, gyors exponálás, AF segédfény, CCD-RAW. A kamera külső megjelenésében az S széria csúcskategóriás készülékeinek formáját viszi tovább. Külső megjelenését meghatározza a nagyméretű kézi zoom, a dönthető hátsó LCD. A kamera egyik érdekessége, hogy szakítva az eddigi trendekkel az energiaellátást lithium-ion akkumulátor biztosítja az eddigi megszokott AA méretű elemek helyett. Az akkumulátor kapacitása lehetővé teszi, hogy megközelítőleg 250 képet tudjunk elkészíteni egyetlen feltöltéssel.
Felbontás és CCD méret
A kamera 11 millió pixeles maximális felbontással rendelkezik, mely 3840 x 2880 felbontást takar. A kamera alkalmas RAW formátum rögzítésére is, ilyenkor a felbontás 5472 x 2060. A rögzített képfájl mérete ilyenkor 23,2 MB. 11 megapixeles felbontáson két tömörítési fok közül lehet választani: Normál és Fine(finom) A 3:2 oldalaránynál 3,3 MB az elkészült képfájl. Az ilyen oldalarányú beállításban készített felvételek nagy előnye, hogy veszteségmentesen lehet digitális laborokban papírképet rendelni. Az egyéb választható felbontások: 6M, 3M, 2M, 0,3M. A kamera alkalmas mozgókép rögzítésére is, mono hanggal 640x480 vagy 320x240es felbontásban. A mozgókép felvételekor a zoom használható. A kamera CCD-je 2/3 inches Super CCD HR.
Optikai és digitális zoom
A Fujifilm FinePix S100FS digitális kamera egy új zoom mérettel rendelkezik, amelynek mértéke 14,3x. Ez hagyományos kisfilmes gépre vetített értéke: 28 - 400 milliméter. A kamera megközelítőleg 2x digitális zoom használatát teszi lehetővé. A két zoom együttes használata esetén 28,6x zoom használható.
Fókusztartomány és ISO érték
A kamerával normál használat esetén 50 centimétertől lehetséges éles képek készítése. Telefotó esetén ez az érték 2,5 méter. A makró funkció használata esetén a minimum távolság 10 centiméter, míg a maximum ebben az üzemmódban 3 méter. A kamera tudja a Szuper Makró üzemmódot, mikor is 1 centimétertől tudunk már éles képet készíteni. A kamerában található kézi zoom fokozatmentes zoom állítási lehetőséget tesz lehetővé. Az S100FS széles ISO választékkal rendelkezik, mellyel a felhasználók kreatív módon tudják beállítani a helyi fényviszonyokhoz a kamerát. A széles ISO választékot bővíti a nagyszámú AUTO ISO funkció is. Ennek a funkciónak a nagy előnye, hogy bár a kamera AUTO ISO funkcióban dolgozik a felhasználó maximálni tudja az ISO értéket. Például a kamera AUTO400 értékre beállítva automatikusan állítja az ISO értéket, de az nem megy ISO 400 fölé. További AUTO ISO lehetőségek: AUTO800, AUTO1600. AZ automatikus ISO értéken kívül az alábbi fix ISO értékek választhatók: ISO 100/200/400/800/1600/3200/6400/10000. Az ISO 6400 esetén a kamera automatikusan a felbontást visszaállítja 5M-re. ISO 10000 esetén ez a felbontás 3M.
Záridő és fehéregyensúly
A kameránál használható zársebesség különböző üzemmódokban változik. Az általános felhasználásra szánt üzemmódokban a záridő 1/4 - 1/4000 másodperc között változhat. Ettől eltérő üzemmódok: éjszakai: 1/4 - 1/1000, tűzijáték: 4 - 1/2 másodperc, P,S,A: 4 - 1/4000 másodperc, M: 30 másodperc - 1/4000 (bulb maximum 30 másodperc) A kamera 7 fehéregyensúly beállítást ismer, plusz lehetőség van egy egyedi beállítására is. A választható fehéregyensúlyok: automatikus, napos idő, árnyék, napfény fluoreszcens, meleg fluoreszcens, hideg fluoreszcens, izzólámpa. A fehéregyensúly beállításoknál újdonság, hogy egyéni beállításnál a fehéregyensúly tovább állítható, hangolható a felhasználó ízlése szerint. A beállítás során a vörös és cián, illetve kék és sárga közti színátmenetek állíthatók -3 és +3 értékkel.
LCD kijelző és vakumódozatok
A kamera hátoldalán található LCD kijelző előre illetve hátra dönthető, hogy a felhasználó minden esetben optimálisan lássa a kamera kijelzőjét. A kijelző mérete: 2,5". A 230 000 pixeles TFT LCD kijelző 100%-os lefedettséggel lehetőséget biztosít a tökéletes képkomponálásra, míg az elkészült felvételeket tökéletesen adja vissza az ellenőrzés során. A beépített vaku használata esetén az alábbi beállítások választhatók: automatikus, derítés, hosszú szinkron, vörösszem-effektus csökkentő, A kamerával készült képeknél, melyek intelligens arcfelismerő rendszerrel készültek lehetőség van az utólagos vörösszem-effektus eltávolítására. Ennek a funkciónak a használatával könnyedén eltávolítható a vörösszem-effektus. A kamerára kiegészítő vaku helyezhető, melyet a kamera nem vezérel, de az exponálás pillanatában elsüti. A menürendszerben szükséges a külső vaku felhelyezését beállítani, a szinkronsebesség legfeljebb 1/4000 másodperc lehet.
Energiaellátás és adatátvitel
A FinePix S100FS szakított az eddig megszokott energiaellátási rendszerrel miszerint az S szériás kamerák 4 darab AA jelű ceruza elemmel használhatók. Ebben a kamerában egy nagy teljesítményű lithium-ion akkumulátor található. Az NP-140 akkumulátor kapacitása 1150 mAh, mellyel egy feltöltéssel 250 kép készíthető a CIPA szabvány szerint.
Méret és tömeg
A FinePix S100FS egy igen robosztus digitális kamera, mely az S széri kamerái közül is kitűnik méretével és súlyával. A kamerának 133,4 x 93,6 x 150,5 milliméter a mérete. Súlya pedig akkumulátorral és kártyával 986 gramm.
Technikai újdonságok és érdekességek
Az S100FS egy remek kamera. Rengeteg újdonsággal és már megszokott tulajdonsággal. Magyarnyelvű menü, xD és SD és SDHC memóriakártya kompatibilitással. Kézi zoommal. Arcfelismerő rendszerrel, utólagos vörösszem-korrekcióval és hisztogrammal. Ultra gyors sorozatfényképezéssel és filmszimulációs móddal. Állítható dinamikai tartománnyal, kihajtható LCD-vel, C1 és C2 felhasználói beállítással. 14 féle témaautomatikával.....
Egy ilyen tudású kamerának a pontos funkcióit és technikai paramétereit nehéz lenne felsorolni. Ezt a kamerát kézbe kell fogni és ki kell próbálni. Érezni a súlyát, kipróbálni a zoomját, a stabilizátorát. Ezt a kamerát nem lehet egy adatlap alapján megismerni, mert ezt a kamerát használni és érezni kell!!!
Mi van a dobozban?
![]() |
FinePix X széria |
![]() |
FinePix S széria |
![]() |
FinePix F széria |
![]() |
FinePix Z széria |
![]() |
FinePix XP széria |
![]() |
FinePix T széria |
![]() |
FinePix J széria |
![]() |
FinePix A széria |
![]() |
FinePix 3D széria |

1609-ben az olasz tudós Galileo Galilei az asztronómiai társaságnak bemutatta kezdetleges teleszkópját és megalapozta az univerzum tudományos kutatását, mely mindmáig nem zárult le. Mai szemmel nézve ez az eszköz nem tudott többet, mint napjaink színházi távcsövei... tovább >>
![]() |
(1) 260-3329 |
![]() |
(30) 838-0878 |
![]() |
info@fujiweb.hu |